• Język polski w nowej odsłonie...

W ostatnich dniach klasa 5b poznawała świat "Chłopców z Placu Broni". Ta jedna z najbardziej znanych węgierskich powieści na świecie przyniosła wiele tematów do rozmów i debat. Nie zabrakło pozytywnych ocen różnych postaci, a także zgłębiania różnych metod pracy, takich jak rybi szkielet. Na koniec uczniowie stanęli przez kreatywnym zadaniem wykonania gry planszowej. Jakie mamy tego efekty? Zapraszamy do galerii zdjęć.

• Śladami warszawskich legend

W piątek 28.października klasa 3b z ogromną przyjemnością odwiedziła miejsca, o których mowa była w "Legendach warszawskich" Artura Oppmana. Zapalone zostały również znicze przy pomniku Małego Powstańca, w hołdzie bohaterom powstania warszawskiego znanymi z "Fajnej Ferajny" Moniki Szumowskiej -Kowaleczko i "Asiuni" Joanny Papuzinskiej.

• Konkurs Biblijny

Zapraszam do VIII już edycji Konkursu Biblijnego. W tym roku przedmiotem naszych zmagań będzie Ewangelia według świętego Mateusza. Do etapu szkolnego w styczniu opracowujemy 17 rozdziałów podczas Koła Biblijnego w aplikacji Teams. Chętnych do udziału, po szczegółowe informacje, zaprasza Katarzyna Tomaszewska koordynator konkursu

• ​​​​​​​ Europejski Dzień Języków Obcych

W ramach obchodów Dnia Języków Obcych klasy 4-8 przygotowały gazetki, plakaty i prezentacje wylosowanych państw europejskich. Z ich prac można było się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. W sali greckiej podziwialiśmy taniec Zorby, w sali hiszpańskiej tancerki flamenco z wachlarzami, słuchaliśmy nastrojowych piosenek francuskich i czeskiego disco. Uczniowie przygotowali także wiele smakołyków  pochodzących z narodowych kuchni. Były francuskie sery, bagietki i croissanty, niemieckie Apfelkuchen, hiszpańskie churos, angielski pudding z czarną herbatą, norweskie skilligsboller, grecka sałatka i chałwa, czeskie vdolky oraz ukraińskie pierogi. Mogliśmy też podziwiać grę uczennicy klasy 4b na bandurze.

Klasyfikacja po ocenie Jury przedstawia się następująco:

I miejsce: klasa 5 B - Grecja - 52 punkty

II miejsce: klasa 4 A - Hiszpania - 36 punktów

klasa 4 B - Norwegia - 36 punktów

III miejsce: klasa 7 A - Ukraina - 33 punkty

klasa 7 B - Francja - 33 punkty

klasa 8 B - Wielka Brytania - 29 punktów

klasa 8 C - Czechy - 28 punktów

klasa 6 A - Szwajcaria - 16 punktów

klasa 5 A - Włochy - 14 punktów

klasa 8 A - Niemcy - 8 punktów

• WAWERSKIE SPRZĄTANIE LASU

W sobotę 22 X 2022 r. odbyła się kolejna ekologiczna akcja WAWERSKIE SPRZĄTANIE LASU. Wydarzenie kierowane było do całych rodzin, dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizowane było we współpracy z Fundacją ,,Wawer” i Młodzieżową Radą Dzielnicy Wawer.

Tym razem wszyscy chętni spotkali się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 216 Klonowego Liścia. Organizator zapewnił: worki i rękawiczki jednorazowe.

Po sprzątaniu lasu uczestnicy otrzymali ekologiczne upominki. Na wszystkich czekała gorąca grochówka, zupa pomidorowa oraz herbata i kawa.

Zebrano wiele worków śmieci z lasu w okolicach szkoły.

Dziękuję wszystkim Uczestnikom  za zaangażowanie i udział w akcji.

Szczególnie dziękuję Rodzicom i Uczniom z 216 , którzy razem ze mną wzięli udział w akcji.

Wawerskie lasy to ogromna wartość dla wszystkich, więc dbajmy o nie!

A.Wiśniewska – dyrektor szkoły

• XXIII Edycja Akcji GÓRA GROSZA

Od 2 - go listopada do końca grudnia w naszej szkole zbierane będą grosze w ramach znanej już każdemu z poprzednich lat akcji.

Dzięki poprzednim edycjom akcji udało się zorganizować:

• Programy stypendialne dla ponad 100 dzieci;

• Akcję Ubrania od serca, która obdarowała ponad 1500 dzieci voucherami do sklepu odzieżowego, dla wielu z nich to był pierwszy raz kiedy mogły samodzielnie zdecydować o zakupie ubrań;

• Wsparcie psychologiczne, warsztaty, konsultacje i terapie dla dzieci i opiekunów w Warszawie, Słupsku i Wrocławiu. Pomogły ponad 1000 dzieci.

• Całodobową, specjalistyczną opiekę dla ponad 100 dzieci w Domach dla Dzieci w Mrągowie, Przemyślu, Wrocławiu i Krakowie;

Szykujcie grosze i grosiki oraz oczekujcie wolontariuszy z puszkami!!!

Katarzyna Parys

Opiekun SKW

• Szkolenie dla Rodziców

Szkolenie_w_PPP17.pdf

Serdecznie zapraszamy na szkolenie dotyczące regulacji emocji u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Podczas spotkania spróbujemy pomóc zrozumieć funkcjonowanie emocjonalne dzieci. Opowiemy dlaczego dzieci czasami reagują silnymi emocjami na błahe sytuacje oraz dlaczego czasem tak ciężko im się skupić i słuchać dorosłego. Uczestnicy dowiedzą się, jak być „detektywem do spraw stresu” oraz jak pomóc dziecku być spokojnym. Celem spotkania jest przybliżenie podejścia Self-Reg, które pomaga inaczej spojrzeć na dziecko. Opowiemy o metodach wspierania dziecka „na zimno” i „na gorąco”. Informacje przekazane podczas szkolenia będą również pomocne w radzeniu sobie z własnymi emocjami przez dorosłych w kontekście długotrwałego stresu związanego z pandemią. Szkolenie składa się z dwóch części: - warsztatów stacjonarnych w dniu 12.11.2022 r. (sobota) w godz. 9–14, - indywidualnych konsultacji w dniu 3.12.2022 r. (sobota) w godz. 9–13 (uczestnictwo w konsultacjach jest nieobowiązkowe, dla osób chętnych) Szkolenie dedykowane jest rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z terenu Wawra. Udział jest bezpłatny. Miejsce: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 17, ul. Żegańska 1a. Spotkanie poprowadzą psycholożki: Magdalena Głaska i Magdalena Zagrabska. Zgłoszenia prosimy wysyłać mailem na adres: mglaska@eduwarszawa.pl W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko rodzica, numer przedszkola/szkoły oraz wiek dziecka. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Serdecznie zapraszamy! Szkolenie jest realizowane w ramach Warszawskiego programu wsparcia uczniów, nauczycieli i rodziców "Szkoła dobrostanu psychicznego".