• Wolontariat moim okiem...

W okresie wakacyjnym miałam możliwość uczestniczyć w wolontariacie w Fundacji SYNAPSIS. Głównie pomagałam w pracowni ceramicznej. Tam wylepiałam zegary w formach. Potem je szlifowałam i szkliwiłam, by mogły trafić do klientów.  Byłam również wolontariuszką na wrześniowym pikniku "Drzwi Otwarte'', który organizowała ta sama fundacja. Zajmowałam się tam przygotowaniem i obsługą stoiska kiermaszowego, na którym sprzedawaliśmy różne przedmioty(rękodzieło) wykonane przez podopiecznych i opiekunów fundacji.

Agata Sałańska, klasa 8a

• KONKURS "GANG ZDROWIAKÓW"

„ Nim do garnka wrzucę seler, dynię i pomidorki, wyczaruję z nich warzywne, wesolutkie stworki. Ubiorę buraczki w paprykowe czapeczki i zawiążę zielone - z liści pora wstążeczki”.

ŚWIETLICA SZKOLNA  zaprasza na kolejną edycję konkursu

”GANG ZDROWIAKÓW”

Zapraszamy dzieci z klas I - VIII do wyczarowania z rumianych jabłek, gruszek, pękatych dyni z ogóreczków, cukinii i innych warzyw i owoców cudacznych zwierzaków - cudaków. Wszystkie sympatyczne, uśmiechnięte stworki staną do konkursu.

• 83. rocznica Bitwy pod Falenicą

19 września na cmentarzu w Falenicy odbyła się uroczystość z okazji kolejnej, czyli 83 rocznicy Bitwy pod Falenicą, w której brali udział żołnierze 13 Dywizji Piechoty Strzelców Kresowych.

Żołnierze ci są patronami Szkoły Podstawowej nr 76. Tego dnia Szkoła Podstawowa nr 76 obchodzi swoje Święto Szkoły. Na cmentarzu odbył się apel poległych, krótki program artystyczny w wykonaniu uczniów.

W uroczystościach tych brali udział uczniowie naszej szkoły wraz z Pocztem Sztandarowym.

ZATRUDNIMY POMOC NAUCZYCIELA

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 216 Klonowego Liścia zatrudni pomoc nauczyciela w wymiarze 40 godzin w tygodniu do pracy w oddziałach integracyjnych.

Dokumenty rekrutacyjne prosimy składać w sekretariacie szkoły .

• ZBIÓRKA DLA  AZYLU POD PSIM ANIOŁEM

Wspieramy lokalne inicjatywy dlatego bardzo prosimy o pomoc dla falenickiego schroniska w którym wielu naszych uczniów udziela się jako wolontariusze. Jesień i zima to szczególnie ciężki czas dla podopiecznych tej placówki dlatego prosimy o przynoszenie następujących artykułów.:

Karmy  (sucha i mokra, najlepiej bezzbożowa np. Britt Care, Josera, Vet Expert) dla psów i kotów.

Karmy specjalistyczne Gastro Intestinal, Gastro Intestinal Low Fat , karma Hypoallergenic (aż 9 psów jest tylko na tej karmie

podkłady dla niemowląt (najwydajniejsze są Seni 60x90 cm) potrzebne dla szczeniaków i psów po operacjach

koce, ręczniki , posłania, smycze, obroże ,szelki,drapaki dla kotów,

obroże FORESTO przeciwkleszczowe

żwirek dla kotów

piłeczki do tenisa ziemnego

płyny do mycia podłóg

ręczniki papierowe, papier toaletowy

płyny do naczyń, worki na śmieci 60, 80 i 120 L

Rzeczy prosimy przekazywać Pani Katarzynie Parys do dnia 30.09.2022

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022 / 2023

Po długich  wakacjach przyszła pora na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023. Pierwszego września uczniowie, podobnie jak ich koledzy w całym kraju, spotkali się na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego.

Naszym uczniom życzymy sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności. Powodzenia!

W 83 rocznicę rozpoczęcia II wojny światowej delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem KURACJUSZY I PERSONELU SANATORIUM MEDEMA, którzy zginęli w obozie koncentracyjnym w Treblince.