• SKRZATY

Projekt "Krowa", czyli Skrzaty poznają mieszkańców gospodarstwa wiejskiego.

Za oknem "kwiecień plecień" w całej okazałości, a Skrzaty podczas niekorzystnej aury chętnie ćwiczą umiejętności matematyczne na kroplach deszczu.

Grupy Skrzatów i Elfów wybrały się na warsztaty czekoladowe do Pijalni Czekolady E. Wedla. Było przepysznie!

Poprzedzający Wielkanoc tydzień to dla Skrzatów bardzo pracowity czas. Przyswajają informacje o świątecznych obyczajach, bawią się, sadzą, sieją i tworzą.

W ramach Warszawskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego grupa "Skrzaty" omawiała dziś temat uważności.  Podsumowując informacje, dzieci zagrały w "Głuchy telefon" oraz uczestniczyły w zabawie polegającej na tym, aby nie zakraść się do borsuczej jamy, nie budząc przy tym gospodarza nawet najmniejszym szelestem.

Skrzaty mają za sobą tygodniowy pobyt na innej planecie,

na którą dotarły własnoręcznie zrobionymi rakietami. Planeta,  okazała się pełna ciekawych, kolorowych mieszkańców, ale też niebezpiecznych pułapek. Na szczęście wszyscy wrócili cali i zdrowi. Uff.

Oddziały przedszkolne przygotowały charytatywnie kartki z życzeniami wielkanocnymi.

Skrzaty przybyły licznie, nierzadko z całymi rodzinami i dziarsko zabrały się do pracy.

W miłej, rodzinnej atmosferze powstały prawdziwe arcydzieła.

Tuż przed wyjazdem na ferie zimowe Skrzaty oraz Krasnale przygotowały piękne laurki dla swoich ukochanych seniorów.

Grudzień w grupie Skrzatów był nadzwyczaj pracowity. Strojenie choinki, ozdabianie pierników, przygotowania do występów wigilijnych, tworzenie kartek z życzeniami dla seniorów. Na szczęście wszystko udało się śpiewająco! A dla przyjemności gościliśmy zimowy teatrzyk.

Skrzaty na tropie zwierząt.

Dzieci zapoznały się z tropami mieszkańców lasów. Ślady łapek, kopytek, nóżek, które można odnaleźć zimową porą odbite na śniegu, towarzyszyły Skrzatom podczas gry matematycznej: "Kto pierwszy przy paśniku?" Nakarmione zostały ptaszki. Na zakończenie dzieci stworzyły własne tropy-stopy, oczywiście kolorowe!

Znacie świat Minecraft?

Skrzaty także !  W ramach utrwalania figur geometrycznych Skrzaty, korzystając z nieograniczonej wyobraźni, stworzyły kanciaste obrazy rodem z popularnej gry komputerowej.

"Wizyta Św.Mikolaja" 6.12.2023

W minionym tygodniu Skrzaty rozmawiały o tym, jak dbać o zdrowie ?. Dlaczego higiena i dobre odżywianie są tak bardzo ważne? Dzieci uczyły się jak poprawnie myć ręce, aby pozbyć się z nich okropnych bakterii. Za pomocą kolorowej piany każdy Skrzat stworzył wizerunek groźnej bakterii, a także zaprojektował swój własny, niepowtarzalny ręcznik.

Dziś w przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Nasze przytulanki przyniesione z domu mogły spędzić z nami czas, a my zadbaliśmy o to, aby czuły się wyjątkowo.

Skrzaty wybrały się na spacer po lesie. Od razu zauważyły jesienne wdzianko drzew. A pod drzewami...same skarby.

Jak można odczarować dzień, kiedy za oknem szaro

i deszcz pada?

Skrzaty z Klonowej Gromady wprowadziły dużo kolorów pracując metodą grupową. Dzięki kolorowym parasolkom i kroplom deszczu ćwiczyły przeliczanie, układały rytmy, powtarzały nazwy kolorów. W międzyczasie były także tańce pod parasolami. Na koniec powstał wspólny deszczowy obrazek. Kolorowy oczywiście!

Dzień Jeża w przedszkolu to świetna okazja, by uświadomić najmłodszym, jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc. Skrzaty wzięły udział w jeżowych warsztatach, na których mogły osobiście poznać to urocze zwierzątko, a następnie wykonały przepiękne jeżowe szyszkowe jeżyki.

Skrzaty poznawały warzywa i owoce zbierane jesienią. Dokładnie przyglądały się plonom, mogły dotknąć i powąchać. Największe kontrowersje wzbudziła cebula, na szczęście nikt nie zapłakał. Dzieci doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać.