• KRASNALE

Nareszcie wiosna!

Odpoczywamy w ogrodzie, a przy okazji uczymy się budowy kwiatu, wiemy też jak wygląda cyl życia żaby. Poznajemy jak wyglądają domki dla owadów. Cieszymy się świeżym powietrzem.

Jak dbać o swoje ciało, aby czuło się dobrze ?

"Lekcja ciszy, nauka uważności"

,,5 Kroków Komunikacji Małego przedszkolaka,,

Dzień dobry, w tym tygodniu rozmawialiśmy o Afryce, dzieci poznały ten piękny kontynent i zwierzęta tam mieszkające.  Instrumentami próbowaliśmy odtworzyć dźwięki zwierząt. Zrobiliśmy też wiele prac plastycznych. Obchodziliśmy też Dzień Kobiet, dziewczynki były zaskoczone, ale szczęśliwe :)

W grupie Krasnali,

cyklicznie odbywają się zajęcia kulinarne.

Ćwiczymy małe rączki, które w późniejszym czasie będą pięknie pisały literki. Uczymy się również szacowania proporcji, co w późniejszym czasie przyniesie duże efekty w lekcjach matematyki. Teraz to piękna i pyszna zabawa, oraz praca zespołowa.

U Krasnali też był !!!

Mikołaju, dziękujemy🥰!!!

Andrzejki czas wróżb, najmłodsza grupa została zaproszona przez przyjaciół ze starszej grupy na zabawę i wróżby. Dziękujemy Tropicielom za zaproszenie.

Byliśmy dzisiaj w Kulturotece na lekcji bibliotecznej z Panem Michałem. Pan Michał zaczarował dzieci opowiadaniem o tym, jak działa biblioteka. Przeczytał nam książeczkę, pokazał nam pożeracza książek;). Wróciliśmy cali i zdrowi, choć trochę zmęczeni.

25.11. Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.

Krasnale w tym dniu przyniosły swoje ulubione pluszowe misie, opowiedziały o nich dużo ciekawych rzeczy.

Nauczyliśmy się co to znaczy: mały, średni, duży. Przeliczaliśmy do 10.

KINO W PRZEDSZKOLU.

W naszym przedszkolu odbył się seans filmowy. Dzieci obejrzały bajkę pt ,,Kraina Lodu" Do naszej sali zaprosiliśmy wszystkie dzieci z naszego oddziału przedszkolnego. Panie przygotowały popcorn.

NIESIEMY POMOC INNYM

Uczymy się czym jest pomóc i jak możemy pomóc innym. Dzisiejszego dnia Krasnale, chętnie wrzucały do puszki pieniądze. Cieszymy się że, możemy wziąć udział w tak ważnej sprawie.

JESIENNE ZABAWY W OGRODZIE.

Korzystamy z pięknych jesiennych dni. Krasnale chętnie bawią się w ogrodzie doświadczając sensorycznych bodźców w postaci deszczu liściowego, które same chętnie robią :)

Ćwiczymy buzię, by dobrze mówić.

W piątki , w grupie krasnali odbywają się zajęcia ćwiczące buzię i język. Dzisiaj pracowaliśmy z kubkiem i słomką. Robiliśmy burzę w kubku. Była fajna zabawa i nauka

Dzisiaj w grupie krasnali, dzieci opowiadały o swoich pupilach.

Poznaliśmy zwyczaje ukochanych zwierząt. Dzieci przyniosły zdjęcia swoich ulubieńców. To był naprawdę bardzo miły dla Nas czas.

Po prezentacji zdjęć dzieci wykonały pieski wyklejane wełną