• Wolontariat to...

Zachęcam wszystkich do wolontariatu, regularna praca na rzecz jakiejś organizacji czy potrzebujących daje ogromną satysfakcję, może być też pomysłem na spędzenie wolnego czasu.

Ważne jest by działać konsekwentnie i regularnie, by np. w schronisku dla zwierząt pracownicy wiedzieli, że przyjdziesz określonego dnia.

Wyprowadzanie piesków trwa min.30 min pod opieką dorosłych. Za każdym razem można pomóc innemu zwierzakowi. Zachecam wszystkich, odwagi:)

Jana Rozowska, klasa 5b

Moja praca w świetlicy TPD ( Towarzystwo Przyjaciół Dzieci ) głównie polega na pomocy w odrabianiu pracy domowej moim młodszym kolegom i koleżankom  oraz spędzaniu z nimi wspólnie czasu.

Dużo gramy w gry planszowe, robimy prace plastyczne i miło i wesoło spędzamy czas.

Wiktoria Sokołowska , klasa 7b

Podczas wolontariatu w bibliotece pomagamy pani Małgosi w podstemplowywaniu nowych książek,  wpisywaniu numerów książek oraz układaniu ich.

Pomagam w bibliotece jako wolontariuszka od października 2017r , ale pomagałam w niej już wcześniej.

Często wykonując pracę jako wolontariuszka wraz z panią Małgosią rozmawiamy o różnych rzeczach i lubimy się bardzo pośmiać. W bibliotece jest taki klimat, że naprawdę czuję się tam, jakby to był mój drugi dom, będąc tam odpływam w swój świat, ponieważ kocham książki oraz bardzo lubię pomagać pani Małgosi.

Oliwia Grunt, klasa 8b

Wolontariat to fajna i potrzebna rzecz nie tylko dla punktów na świadectwie czy dobrej oceny z zachowania, ale także dla rozwijania się, poznawania swoich możliwości czy poczucia, że jest się potrzebnym.

Na przykład mój wolontariat w hospicjum domowym rozpoczął się z myślą głównie o pomocy innym. Myślałam, że to rzecz normalna i codzienna, coś jak odrabianie pracy domowej, ale gdy odwiedziłam to miejsce po raz pierwszy zrozumiałam, że prosta rzecz taka jak np. kartka z życzeniami, która wymaga ode mnie maximum 20 minut pracy przynosi wielką radość. Poczułam się potrzebna i doceniona. Przy okazji wolontariatu w hospicjum mogę rozwijać umiejętności manualne.

Jednak nie pomagam tylko osobom starszym. Czwartoklasiści z naszej szkoły często mają problemy z pracą domową lub ze zrozumieniem czegoś. Dlatego pomagam im na przerwach po piątej godzinie lekcyjnej. Prawie codziennie poświęcam jedną przerwę na pomoc w odrabianiu lekcji. To bardzo miłe uczucie gdy jest się nauczycielem kogoś, kto traktuje każde twoje słowo za pewnik, a jeszcze milsze gdy uczeń, który prawie zawsze miał jedynki i dwójki po dwóch tygodniach pracy przynosi czwórkę.

Marta Markus, klasa 8b

Wolontariat to bardzo odpowiedzialna praca, poświęcamy nasz czas dla innych.

Wolontariat to też przekazywanie wiedzy młodszym.

Julia Zapała, Maja Kulawiak, klasa 4c

Na przerwie o 12.30 chodzimy do sali nr 11 by pomagać młodszym klasom odrabiać prace domowe.

Gdy nie mają nic zadane, to przepytujemy ich ze słówek z języka angielskiego lub ćwiczymy z nimi działania matematyczne na tablicy.

Helena Wacikowska, klasa 6b