Logowanie w aplikacji MICROSOFT TEAMS
Zapraszamy wszystkich uczniów do zapoznania się z instrukcją logowania w aplikacji Microsoft Teams
OD 26 X NAUKA ZDALNA DLA KLAS IV-VIII
Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie,
od 24 października obowiązują nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych przechodzą na naukę zdalną. Zawieszenie zajęć stacjonarnych dla tych uczniów potrwa do niedzieli, 8 listopada br.
W naszej szkole zajęcia w systemie zdalnym będą odbywały się przez platformę Teams Eduwarszawa zgodnie z planem lekcji danej klasy. Uczniowie będą mieli przerwy, zgodnie z rozkładem dzwonków. System Eduwarszawa jest scentralizowany, w pierwszych dniach mogą pojawić się trudności. Proszę o wyrozumiałość, postaramy się jak najszybciej rozwiązać problemy. O wszystkich trudnościach proszę informować wychowawców za pośrednictwem dziennika elektronicznego. W sytuacji problemów technicznych, możliwe będzie przesyłanie przez nauczycieli materiałów przez dziennik elektroniczny.
Zajęcia uczniów z klas IV-VIII ze specjalistami będą odbywały się w formie zdalnej w tych samych dniach i godzinach, w których odbywały się stacjonarnie.
Oddziały przedszkolne i klasy I-III funkcjonują bez zmian.
Mam nadzieję, że ten trudny okres nie będzie trwał długo, a wszystkie trudności wspólnie uda nam się rozwiązać.Z wyrazami szacunku
Anna Wiśniewska – dyrektor szkoły
Uśmiech, tolerancja i pomoc w każdy dzień klasa 1 b!
Poznawanie, prawda, pracowitość - to słowa "klucze” dla naszej klasy.
W tym tygodniu obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Stworzyliśmy plecaki pełne radości - każdy inny, wyjątkowy. Rozmawialiśmy o tolerancji. W naszych plecakach znalazł się oczywiście uśmiech, ale także szacunek do siebie, innych, zwierząt i rzeczy ...
Klasa 1 b z Wychowawcą
Ślubowanie klas pierwszych
Jesień radośnie przywitała Uczniów klas I , którzy 13 października w czasie uroczystej akademii - złożyli przysięgę i zostali pasowani na Uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 216 Klonowego Liścia.
Pani Dyrektor pasując ,,symbolicznym" ołówkiem przyjęła dziewczynki i chłopców do szkolnej gromady.
Teraz wcielamy w życie zasady, które przedstawialiśmy w części artystycznej. ,, …W szkole sami przyjaciele. Serdeczności wielki krąg. Trzeba tak niewiele - jeden uśmiech , uścisk rąk...”
Dziękujemy Rodzicom za pomoc i wsparcie w czasie przygotowań oraz przepiękne kwiaty. Uczniom klas III za prezenty. Dyrekcji za uśmiech i życzenia.
Nauczyciele klas I
Uniwersytet Dzieci
Klasa Ia rozpoczęła przygodę z Uniwersytetem Dzieci. Pierwszy temat, z jakim się zmierzyli to: Jak uczyć się koncentracji uwagi? Uczniowie poznawali pojęcie koncentracji, słuchali ciekawej historii, oglądali film, a następnie spróbowali wykonać różne zadania. Jednym z nich było ulepienie bałwana z zasłoniętymi oczami. Czy im się podobało? Można zobaczyć na zdjęciach. :)
Podsumowaniem zajęć było wspólne wyciągnięcie wniosków po przeprowadzonych doświadczeniach. Pierwszaki już rozumieją, co pomaga w koncentracji, a co w niej przeszkadza oraz wiedzą, jak powinno wyglądać biurko każdego ucznia. Tak, tak...powinien być na nim porządek. :)
4
Międzypokoleniowe spotkania z czasem wolnym
14W klasach 1a,1b, 2a, 2b, 3a i 3b odbyły się „Międzypokoleniowe spotkania z czasem wolnym” -
dwugodzinne warsztaty we współpracy z Fundacją na rzecz Wielkich Historii. Na warsztatach
uczniowie spędzili czas poznając i bawiąc się w zabawy dziecięce z połowy XX wieku. Grali w zośkę,
oglądali ciekawy film ze wspomnieniami seniorów, dowiadywali się w co kiedyś bawiły dzieci.
Opowiadali również o swoich ulubionych zabawach porównując je z tymi dawnymi. Z prowadzącymi
warsztaty jedni bawili się sznurkiem, inni patykiem, ale wszystkim zabawy te bardzo się podobały.
Koduj z Gigantami
Nasi Uczniowie brali udział w konkursie informatycznym
"Koduj z Gigantami".
Zapraszamy do obejrzenia projektów utworzonych
w programie Scratch:
A. Markus https://scratch.mit.edu/
Z. Mróz https://scratch.mit.edu
M. Mróz https://scratch.mit.edu/
projects/427688527/
Trzymamy kciuki za autorów.
III EDYCJA SZKOLNEJ AKCJI „PAKA DLA ZWIERZAKA”
"Fundacja Judytowo’’
to organizacja non profit, której celem jest niesienie pomocy psim dzieciom. Pod opiekę Fundacji trafiają szczenięta porzucone, chore, skrzywdzone, po wypadkach, zabierane z rowów, pól i ulic – często z matkami.
Nawiązaliśmy współpracę z tym schroniskiem i gotowi jesteśmy dostarczyć do Nowego Białynia niezbędnych rzeczy do utrzymania czystości i umilenia trudnego leczenia i pobytu podopiecznym."
LISTA POTRZEBNYCH ARTYKUŁÓW
-proszki do prania
- płyny do prania i płukania
- płyny do mycia podłóg
- płyny do mycia powierzchni
- płyny do mycia szyb
- ręczniki papierowe
- duże worki na śmieci (120-160 l. najlepiej Jan Niezbędny, ponieważ jako jedyne nie pękają)
- nowe kocyki (np. z Pepco)
- zabawki dla psów (bezpieczne np. sznurkowe szarpaki)
- długie smycze dla psów (nie Flexi)
- obroże i szelki (najlepiej nie malutkie)
Jeśli chcecie pomóc psiakom- możecie wyżej wymienione rzeczy przynosić do p. Kasi Parys.
Kuba Stawicki klasa 6B zapraszam w razie pytań!
Nie wierz wszystkiemu, co Ci się myśli! Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w Wawrze
Warszawa, dnia 8 października 2020 r.
10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. To dla nas pretekst do kolejnych działań w tym obszarze, a także rozmów z młodzieżą o tym jak ważne jest pielęgnowanie naszego zdrowia psychicznego oraz szukanie pomocy specjalistów, kiedy czujemy taką potrzebę. W wawerskich placówkach oświatowych prowadzimy programy związane z bezpieczeństwem i zdrowiem psychicznym między innymi "Widzę, reaguję, działam", "Szkoła przyjazna prawom człowieka" oraz "Myślę pozytywnie" - prowadzony we współpracy z Instytutem Edukacji Pozytywnej. Powstają również przestrzenie relaksacyjne dla uczniów. - mówi Norbert Szczepański, burmistrz dzielnicy Wawer
Kampania związana ze Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego skierowana jest do wszystkich mieszkańców Wawra. W szczególności kierujemy ją jednak do młodzieży szkolnej. W porozumieniu z Fundacją LOESJE Poland przygotowaliśmy plakaty, które zawisną w dzielnicy Wawer oraz naklejki z hasłami motywacyjnymi, które trafią do wszystkich szkół. Wlepki nie tylko ozdobią zeszyty czy inne przedmioty uczniów, ale będą również nośnikiem ważnych informacji. Są modne, a dzięki umieszczonym na nich w dyskretny sposób numerom telefonów zaufania mogą być przydatne dla dzieci potrzebujących realnej pomocy.
„Paluszek i główka to już nie wymówka”
Innowacyjny program terapii ręki „Paluszek i główka to już nie wymówka” jest realizowany w klasie Ia w każdy wtorek. Na pierwszych zajęciach rozmawialiśmy o tym dlaczego tak ważna jest sprawność paluszków i jak bardzo potrzebna w procesie uczenia. Za pomocą nowego narzędzia terapeutycznego, które jednocześnie dostarczało mnóstwo zabawy, ćwiczyliśmy koordynację oko-ręka, kształtowaliśmy ruchy precyzyjne dłoni, przekraczaliśmy linię środkową ciała, stymulowaliśmy zmysł dotyku i wzroku.
Ogłoszenie dla wolontariuszy z SKW!
Wolontariat w naszej szkole będzie teraz możliwy w świetlicy szkolnej, od poniedziałku do piątku od godziny 14.00.
Wszystkie zainteresowane osoby wpisują się w grafik „Wolontariat w świetlicy” , który wisi na tablicy Szkolnego Koła Wolontariatu w pawilonie głównym. Wpisujecie się w takie dni, które Wam pasują. Szczególnie zapraszamy osoby, które będą chciały pomagać w odrabianiu lekcji młodszym koleżankom i kolegom.
Na jeden dzień mogą wpisać się maksymalnie 4 osoby ( chcemy uniknąć tłoku i zamieszania ).
Proszę wpisać się do piątku 9go października. Po tym czasie każdy wolontariusz otrzyma swój grafik.
Na wolontariat zgłaszamy się według swojego grafiku do świetlicy głównej do p. Ewy Olejniczak. W świetlicy możecie spędzić taką ilość czasu, jaką w danym dniu dysponujecie ( 30 minut, 45 lub 60 ).
W razie jakichkolwiek pytań- zgłaszamy się do p. Kasi Parys.
Balladyna w obrazach - Konkurs plastyczny dla uczniów klas 7
Wykonaj ilustrację do lektury
Juliusza Słowackiego ‘’Balladyna.’’
Technika i format pracy dowolne.
Termin oddania : 16. 10. 2020
do Pani Katarzyny Goik s. 13
lub do wychowawcy.
Na zwycięzców konkursu czekają
ciekawe nagrody !
Powodzenia !
X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
W tym roku święto przypadło 2 października-
uczniowie z kl.3b i 2a podczas lekcji matematyki pod hasłem „Kto zna tabliczkę mnożenia?” trenowali znajomość tabliczki mnożenia przy wykorzystaniu ciekawych ćwiczeń, zabawnego wiersza i zabaw matematycznych.
Na wesoło utrwalaliśmy mnożenie . Uczniowie klasy trzeciej wykonali wizytówki z napisem „Tabliczka mnożenia” a uczniowie klasy drugiej matematyczne Memory . Nagrodą w tej zabawie była oczywiście tabliczka…… czekolady
Edukacja matematyczna jest bardziej efektywna, gdy jest połączona z zabawą. Chcemy więc propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Trzeba pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.
Miłego mnożenia dzieciaki!
Festiwalu Nauki 2020
2W dniach 23-24 września klasy piąte uczestniczyły w lekcjach festiwalowych w ramach Festiwalu Nauki 2020
Dowiedzieliśmy się między innymi jak żyją, poruszają się oraz komunikują nietoperze. Było bardzo interesująco. Uczniowie brali udział w ćwiczeniach, konkursach , a niektórzy mogli sprawdzić nawet swoje talenty aktorskie.
Drugie spotkanie dotyczyło wirusów, mogliśmy zobaczyć jak bada się wirusy w środowisku laboratoryjnym, poznaliśmy mechanizm w jaki wirusy atakują. Dzięki lekcji wiemy także, co możemy robić by się chronić przed nieproszonymi gośćmi. Już nie możemy doczekać się kolejnego Festiwalu Nauki za rok.
wróć do Odebrane
Uczniowie z klasy 2a, poznają historię...
Uczniowie z klasy 2a, poznając historię miejsca, w którym mieszkają – odwiedzili z paniami Beatą i Agnieszką Cmentarz Wojskowy w Aleksandrowie. Tam z okazji 81 rocznicy Bitwy pod Falenicą zapalili znicze pod pomnikiem upamiętniającym tych, którzy zginęli w obronie Ojczyzny. Przeczytali napisy na tablicach pamiątkowych i odwiedzili groby walczących o Polskę. To była mała lekcja historii…