• PSIEcudowna Lara z wizytą w klasach 1-3

Z nieukrywaną przyjemnością klasy 1-3 miały szczęście gościć PSIEcudowną Larę i jej właścicielkę  sympatyczną Anię.

Warsztaty z psem i weterynarzem były nie tylko bardzo pouczające ,ale również angażujące. Wszyscy uczestnicy chętnie brali udział w zajęciach i aktywnie uczestniczyli w dyskusjach .

Lara 7 letnia labradorka ,która towarzyszyła nam  była przyjazna i dobrze wychowana. Dzięki niej mogliśmy na własne oczy zobaczyć jak wygląda badanie weterynaryjne oraz jakie są podstawowe zasady opieki nad psem.

Podczas warsztatów mieliśmy także okazję samodzielnie wykonać prostą kontrolę zdrowotną psa ,a także dowiedzieliśmy się ,jak prawidłowo pielęgnować futro ,zęby i pazury pupila. W trakcie sesji mieliśmy również możliwość zadawania pytań i uzyskania odpowiedzi na nurtujące nas  kwestie związane z opieką nad zwierzętami.  Mieliśmy także okazję zapoznać się z różnymi technikami treningowymi dla psów oraz sposobami radzenia sobie z różnymi problemami behawioralnymi.

Spotkanie było dla nas bardzo wartościowym doświadczeniem edukacyjnym. Dzięki temu  nie tylko poszerzyliśmy naszą wiedzę na temat opieki nad zwierzętami ,ale także mieliśmy okazję zaprzyjaznić się z uroczym psem i poznać pracę weterynarza.

Gorąco polecamy tego rodzaju zajęcia wszystkim szkołom ,które chcą edukować swoich uczniów w zakresie empatii , odpowiedzialności i miłości do zwierząt.

Mały Samorząd Uczniowski

dziękuje za współpracę  i poleca " Uprzejmy Łoś Kids"

• Krzepka babka-konkurs

Kto potrafi piec Babę Wielkanocną , chce ją nam pokazać, dać skosztować  ????

Zapraszamy!!! Zgłaszajcie swoje "Baby Wielkanocne" do konkursu. Nie skrywajcie Waszych talentów w zakamarkach swoich kuchni ! Czekamy na zgłoszenia!!!  ????

Wypieki przynosimy do świetlicy szkolnej 27 marca.

Podczas uroczystości ogłoszenia laureatów odbędzie się degustacja konkursowych Babek Wielkanocnych.

Zapraszamy do udziału

Koordynator konkursu:

wych. Magdalena Siennicka

• Wawerskie Sprzątanie Lasu

Szanowni Państwo!

Zapraszamy na 14. edycję Wawerskiego Sprzątania Lasu, która odbędzie się w SOBOTĘ, 16.03.2024

W organizację wydarzenia zaangażowała się Fundacja Wawer, Urząd Dzielnicy Wawer, Wawerskie Centrum Kultury oraz Szkoła Podstawowa nr 216 „Klonowego Liścia”

Będziemy sprzątać okolice stawu Morskie Oko

Zbiórka w WCK filia Aleksandrów ul. Samorządowa 10 (brama od ul. Szulczyka) o godz. 12.00.

Link do wydarzenia: https://tinyurl.com/y586j4te

Ważna informacja!

Wydajemy zaświadczenia o wolontariacie.

Zapewniamy worki, rękawiczki oraz coś ciepłego na ząb :)

Prowadzimy zbiórkę elektrośmieci – jeśli macie takie w domu – przywieźcie – odbierzemy i przekażemy organizacji „Moje Miasto bez Elektrośmieci”

Dzieci muszą być pod opieką osoby dorosłej lub posiadać zgodę na samodzielne uczestnictwo.

Do zobaczenia w Aleksandrowie!

Sandra Spinkiewicz

Agnieszka Wójcik

Radne Dzielnicy Wawer M. st. Warszawy

• V POWIATOWY KONKURS MULTIMEDIALNY „ZASZALEJ Z MONIUSZKĄ. MONIUSZKO W TOKU”

W imieniu pomysłodawczyni konkursu moniuszkowskiego – p. Moniki Szulc (Jazownik), z radością polecamy  uwadze V POWIATOWY KONKURS MULTIMEDIALNY „ZASZALEJ Z MONIUSZKĄ. MONIUSZKO W TOKU”, by wciąż na nowo ożywiać wizerunek Ojca polskiej opery narodowej.

Wymierne korzyści dla młodzieży to: 1 punkt na świadectwo dla laureatów Konkursu oraz cenne nagrody i publikacje w mediach.

Prace można wykonać w czterech kategoriach:
            a)   krótka forma video w dowolnej technice i formie

b)   animacja komputerowa w dowolnym programie

c) forma graficzna z wykorzystaniem digitalowych narzędzi, programów

d)   aranżacja utworu Stanisława Moniuszki

Termin składania dzieł konkursowych wyznaczony został do 1. kwietnia dp p. Doroty Rydzyńskiej

• Technikum i Liceum TEB

Dnia 20.02.2024r. klasy 8 w ramach Doradztwa zawodowego miały możliwość uczestniczenia w spotkaniu z przedstawicielami sieci szkół TEB. W trakcie prezentacji uczniowie zapoznali się z szeroką ofertą Technikum i Liceum TEB. Panie, które prowadziły spotkanie mówiły o korzyściach wynikających z podjęcia nauki w Technikum, ciekawych praktykach oraz wycieczkach organizowanych zarówno w Technikum, jak i Liceum. Mamy nadzieję, iż prezentacja ta przyczyni się do świadomego wyboru szkoły ponadpodstawowej przez Naszych uczniów.

• Mistrzostwa Dzielnicy Wawer w koszykówkę

W dniu 28.02 chłopcy z klas 7 i 8 brali udział w Mistrzostwach Dzielnicy Wawer w koszykówkę. Naszymi rywalami były drużyny z SP 195, SP 124, SP 204 oraz szkoła Felicjanek. Nasi zawodnicy doskonale grali, rozgrywali piłkę stosując trudną taktykę gry w koszykówkę wymuszając tym sposobem błędy u przeciwników. W meczu z każdą ze szkół nasi uczniowie zdobywali punkty za celne rzuty do kosza. Zajeliśmy 5 miejsce w Dzielnicy.

Gratulujemy wspaniałego wyniku!

Czwartek 16.05.2024
    • Zapisy na akcję lato w mieście, dla uczniów szkół podstawowych już od 14.05 od godz. 16.00 Zapraszamy - zajęcia w naszej szkole. https://warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl/

• Zapraszamy na Piknik Rodzinny już 25.05.2024r. sobota, godz.10.00