• IV POWIATOWY KONKURS MULTIMEDIALNY "ZASZALEJ Z MONIUSZKĄ, MONIUSZKO W TOKU"

Konkurs „Zaszalej z Moniuszką. Moniuszko w toku” jest swoistym gestem upamiętnienia życia i twórczości Kompozytora. Projekt ten zakłada kontynuację w kolejnych latach, by na trwałe wpisać się w krwiobieg kultury i edukacji.

Cele konkursu:

1. Kultywowanie i upowszechnianie wiedzy na temat  „Ojca opery narodowej”.
            2. Rewitalizowanie, poszerzanie perspektywy odbioru postaci Moniuszki.
            3. Kształtowanie świadomości kulturalnej.
            4. Prezentowanie pasji, talentów i  umiejętności młodzieży szkolnej.
            5. Zachęcanie do podejmowania samodzielnych poszukiwań badawczych.
            6. Pobudzanie do nietypowego, oryginalnego spojrzenia na postać istotną dla polskiej kultury.
            1. Pobudzanie do aktywności kulturalnej poprzez wykorzystywanie nowych technik medialnych: prezentacje, filmy, animacje etc.

Postanowienia konkursowe:

Kategorie prac:

a)   krótka forma video w dowolnej technice i formie (np. Tik-Tok, rolka,  etc.)

Zalecany czas trwania filmu: nie krócej niż 1 minutę i nie dłużej niż 3 minuty. Rekomendowane jest wykorzystanie utworów Stanisława Moniuszki.

b)   animacja komputerowa w dowolnym programie

Zalecany czas trwania filmu: nie krócej niż 1 minutę i nie dłużej niż 3 minuty.

c) forma graficzna z wykorzystaniem digitalowych narzędzi, programów (np: mem, infografika)

Rekomendowane jest wykorzystanie utworów Stanisława Moniuszki

d)   aranżacja utworu Stanisława Moniuszki

Przez pojęcie ”aranżacja” rozumie się tutaj szeroko interpretowane przekształcenie (w tym kolaż dźwiękowy) oryginalnego utworu Kompozytora. Twórczej rewizji poddane mogą zostać następujące kompozycje:

- „Chochlik”

- „Groźna dziewczyna”

-„Zosia”

- „Czy powróci”

- „Złota rybka”

- „Wędrowna ptaszyna” (II)

- „Kukułka”

- „Wiosna”

- „Grajek”

-„Pieśń wieczorna”

- „Znasz-li ten kraj”

- „Morel”

- „Co to za kwiatek”

- „Do pączka”

- ,,Dumka”

- „Stary kapral”

- „Trzech Budrysów”

- „Dziad i baba”

- „Postój piękna gołąbeczko”

- „Wujciu drogi” (Duet z opery „Hrabina”)

- „Zbudzić się z ułudnych snów”  (Aria z opery „Hrabina”)

- „Ten zegar stary” (Aria Skołuby z III aktu opery „Straszny Dwór”).

1. Film, animacja, forma graficzna, aranżacja powinny w oryginalny sposób komentować dorobek twórczy oraz życie Moniuszki.

1. Każdy uczestnik konkursu może nadesłać maksymalnie jedną pracę z każdej kategorii.
              1. Praca konkursowa powinna zawierać opis źródła, z których korzystano.
              2. Praca powinna być nazwana w formacie kolejno: KONKURS, imię i nazwisko uczestnika, kategoria pracy (np. KONKURS - Jan Kowalski – forma graficzna,  SP/LO).
              3. Prosimy o przesłanie swojego zdjęcia. Będzie ono wykorzystanie do prezentacji uczestników podczas gali konkursowej
              4. Komisja konkursowa zwracać będzie uwagę na: tematykę podjętą w pracy, oryginalność ujęcia tematu, walory artystyczne, autorefleksję, jakość techniczną przygotowanej pracy konkursowej.
              5. Prace oceniane będą w  kategoriach wiekowych:-uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych-uczniowie klas VII –VIII szkół podstawowych.

1. Prace oceniać będą wykładowcy Uniwersytetu Muzycznego, SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego, dziennikarze muzyczni oraz animatorzy kultury.
            2. Organizator i Jury zastrzega sobie prawo do nieprzyznania nagród w poszczególnych kategoriach oraz wyróżnień w przypadku, jeśli żadna praca konkursowa nie spełni warunków konkursu lub w ocenie Jury żadna praca konkursowa nie spełni kryteriów wskazanych w regulaminie. Zastrzega się również prawo do innego podziału nagród niż określony powyżej, a także do dodatkowego nagrodzenia uczestników Konkursu.

1. Zgłoszenia

1. Ostateczny termin nadesłania zgłoszeń  upływa dnia 26 kwietnia  2023 r.
            2. Należy dołączyć również pisemną zgodę rodziców lub opiekunów.
            3. Wyniki zamieszczone będą na stronie internetowej Szkoły Podstawowej
              im. Małego Powstańca do  8. Maja  2023 r.
            4. Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 12.maja.2023 o godzinie 10.00
              w Młodzieżowym Domu Kultury „Muranów” im. C. K. Norwida przy ulicy Stawki 10 w Warszawie.

1. Postanowienia końcowe

1. Uczestnictwo w Konkursie oznacza wyrażenie zgody na warunki niniejszego regulaminu.
            2. Decyzja Jury jest niepodważalna i ostateczna.
            3. Wybrane prace uczestników Konkursu będą publikowane/fotografowane.
            4. Laureaci Konkursu otrzymują dyplomy wyróżnienia i nagrody rzeczowe.
            5. Organizator nie odpowiada za brak możliwości odczytu danych, jeśli przesłany plik zawiera błędy techniczne.
            6. Organizator nie zwraca nadesłanych prac konkursowych.
            7. Przystąpienie do Konkursu jest równoznaczne z oświadczeniem, że uczestnik:
                • posiada pełnię praw autorskich do filmu, prezentacji, animacji, jak również, że praca konkursowa nie narusza praw osób trzecich,.
                • wyraża zgodę na rozpowszechnianie materiałów promocyjnych na potrzeby związane z realizacją konkursu, w tym publikacji tych materiałów
                  w Internecie i drukach promocyjnych,
                • wyraża zgodę na promocję działalności Szkoły Podstawowej
                  nr 32 w Warszawie.
            8. Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 32  z Oddziałami Integracyjnymi im. Małego Powstańca z siedzibą w Warszawie przy ul. D. B. Meiselsa 1 (telefon: 22 831 08 23).

Środa 15.05.2024
    • Zapisy na akcję lato w mieście, dla uczniów szkół podstawowych już od 14.05 od godz. 16.00 Zapraszamy - zajęcia w naszej szkole. https://warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl/

• Zapraszamy na Piknik Rodzinny już 25.05.2024r.

• DYŻUR WAKACYJNY