• ŻYJ ZDROWO NA SPORTOWO

W słoneczną sobotę 4 VI w szkole odbył się piknik szkolny pod hasłem Żyj zdrowo na sportowo.

Wiele działo się. Były mecze piłki nożnej klas młodszych i starszych, pokazowy mecz piłki ręcznej dziewcząt z klasy V, pokaz akrobatyki, karate, szachy i warcaby plenerowe, tory przeszkód, zabawy z chustą animacyjną, tenis stołowy, rozgrywki badmintona, przeciąganie liny i różne inne atrakcje.

W trakcie pikniku odbył się także pokaz iluzjonisty.

Na boisku szkolnym powstało wiele kolorowych stoisk, gdzie można było zakupić pyszne ciasta, lemoniady, galaretki, popcorn i watę cukrową. Były także serwowane ciepłe dania w tym kiełbaski i pierogi.

W tym dniu została także uroczyście wręczona przez burmistrza Dzielnicy Wawer Pana Norberta Szczepańskiego i członka Zarządu E.ON Polska Pana Janusza Moroza nagroda za zajęcie I miejsca w konkursie ,, SłuchaMY Was” na najciekawszą inicjatywę ekologiczną. Autorką nagrodzonego projektu ,,Bananowe Love” jest Pani Olga Bernadzka. Szkoła nasza otrzyma dofinansowanie do realizacji ekoinicjatywy oraz instalację fotowoltaiczną.

DZIĘKUJĘ

-Nauczycielom i innym Pracownikom szkoły oraz Uczniom za współorganizację pikniku szkolnego,

-Rodzicom za przygotowanie stoisk i różnych atrakcji dla dzieci.

Cieszę się, że po długim czasie pandemii, mogliśmy wszyscy spotkać się i spędzić czas w miłej, wesołej atmosferze.

A.Wiśniewska – dyrektor szkoły

• Zielona szkoła...

W dniach 30.05-1.06 klasa 6b wraz opiekunami poznawała uroki Gór Świętokrzyskich. Byliśmy na Łysicy, wiemy czym są gołoborza. Odwiedziliśmy też między innymi Rezerwat Kadzielnia, Jaskinię Raj, Centrum Naukowe Leonarda da Vinci oraz zamek w Chęcinach. Humory i pogoda dopisywały. Czas płynął bardzo szybko i nim się obejrzeliśmy trzeba było wracać do domu. Już planujemy kolejny wyjazd.

• Warsztaty Młodego Naukowca

Klasy 3a, 3b i 2a uczestniczyły w interaktywnych warsztatach Młodego Naukowca. Uczniowie mogli poznać fascynujący świat chemii i fizyki. Obejrzeli serię ciekawych doświadczeń, w czasie których substancje były mieszane, przelewane, a nawet zmieniano ich barwę. Następnie dzieci same zostały naukowcami i przeprowadziły kilka wspaniałych eksperymentów!

Była to wspaniała zabawa i pierwsze kroki w świecie naukowych doświadczeń.

• Rowerowy Maj - podsumowanie

Wraz z końcem maja kampania "Rowerowy Maj-dla klimatu" dobiegła końca. W tym roku wszyscy uczestnicy warszawskiej edycji wykonali ponad 1 700 000 aktywnych dojazdów do szkół ! To robi wrażenie!!

W naszej szkole w Rowerowym Maju udział wzięło w sumie 180 uczniów: 70 uczniów z klas I - III i 110 uczniów z klas 4-8.

Uczniowie codziennie dojeżdżali do szkoły w sposób aktywny: na rowerach, hulajnogach, deskorolkach czy rolkach oraz systematycznie zbierali znaczki do swoich książeczek rowerowych.

Podczas kampani "Rowerowy Maj" rywalizowały ze sobą również klasy. Najbardziej aktywną okazała się klasa 6A, która zajęła I-e miejsce w rankingu i otrzyma nagrodę główną od organizatora kampanii w postaci atrakcyjnej wycieczki. II-gie miejsce przypadło klasie IB, a III-e zajęła klasa 4A.

100% frekwencji w aktywnych dojazdach do szkoły miało aż 73 uczniów z klas 1-8

"Rowerowy Maj" w tym roku się zakończył, ale dobre nawyki pozostały - wielu uczniów nadal kontynuuje aktywne dojazdy do szkoły !

Oficjalne zakończenie Kampanii  "Rowerowy Maj" odbędzie się 18 czerwca 2022 w godzinach 11.00 - 18.00 podczas Pikniku Ekologicznego na terenach przyległych do Pawilonu Edukacyjnego Kamień, ul Wybrzeże Puckie 1.

Dziękujemy uczniom za liczny udział i zaangażowanie w kampanii oraz wolontariuszom za pomoc w dystrybucji znaczków wklejanych codziennie do książeczek rowerowych uczestników akcji.

Do zobaczenia za rok na rowerowym szlaku !!!

Koordynatorki akcji:

Katarzyna Matyjaszek i Beata Królikowska

Czwartek 16.05.2024
    • Zapisy na akcję lato w mieście, dla uczniów szkół podstawowych już od 14.05 od godz. 16.00 Zapraszamy - zajęcia w naszej szkole. https://warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl/

• Zapraszamy na Piknik Rodzinny już 25.05.2024r. sobota, godz.10.00

• DYŻUR WAKACYJNY