• Święto przedszkola 26.05.2018

• „ Rodzina to kolebka, to początek wszystkich cnót. W niej wyrasta człowiek”

26.05.2018 r o godzinie 10.00 rozpoczął się w naszym przedszkolu Dzień Rodziny.

Celem imprezy było zintegrowanie rodziców, dzieci i nauczycieli.

Przybyłych gości, wśród których nie zabrakło przedszkolaków, ich rodziców, rodzeństwa i  nauczycieli  przywitała z blaskami słońca, choć kapryśna pogoda. Budynek szkoły i jego najbliższe otoczenie zmieniły się w tym dniu z miejsca nauki i pracy w teren beztroskiej zabawy, śmiechu i radości.

Około godziny 10.00 zebraliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie pani dyrektor, przywitała zgromadzonych gości i ogłosiła rozpoczęcie uroczystości. Po oficjalnej części, nastąpiła część rozrywkowa. Mogliśmy oglądać występy wszystkich grup przedszkolnych. Podziwialiśmy zdolności taneczne ,recytatorskie oraz muzyczne naszych maluchów.

Po zakończeniu części oficjalnej, goście udali się na boisko, by tam skorzystać z wielu przygotowanych atrakcji. Bogaty program tego rodzinnego spotkania obejmował między innymi gry i zabawy oraz konkursy dla dzieci i rodziców, w których sprawnością fizyczną i bystrością intelektu mogły wykazać się mamusie i tatusiowie, ciocie i wujkowie, bracia oraz siostry. Szczególne zainteresowanie wśród  przybyłych wzbudzały konkurencje sportowe organizowane na boisku szkolnym. Największą popularnością wśród dzieci cieszyło się malowanie buziek i turniej piłkarski. Po tak licznych atrakcjach i związanych z nimi emocjach można było odpocząć i zrelaksować się w przytulnej kawiarence, gdzie mamy serwowały przepyszne wypieki i napoje. W regeneracji utraconych sił pomogła także konsumpcja aromatycznych przysmaków prosto z ustawionego nieopodal grilla oraz sałatki.

Mamy nadzieję, że tego typu spotkanie  stanie się znakiem firmowym Klonikowej Gromady ,gdyż jest najwymowniejszym symbolem kulturotwórczej roli przedszkola i łączności pomiędzy nim a środowiskiem domowym naszych przedszkolaków.

Za te wszystkie doznania szczególne podziękowania kierujemy do rodziców, dyrekcji, nauczycieli i innych pracowników  oraz przedszkolaków, którzy poświęcili wolne sobotnie przedpołudnie, by zorganizować to wspaniałe wydarzenie.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Pozdrawiamy,

zespół KLONIOWEJ GROMADY