• Światowy Dzień Ziemi

• Po raz drugi w przedszkolu "Klonikowa Gromada" w dniu 24.04.2018 odbył się finał konkursu ekologicznego "Baterius Roku 2018". W tym roku wzięło w nim udział 30-cioro dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Zebrano ogółem 6525 baterii. Zwycięzca Mateusz Pergoł zebrał 2575 baterii, II miejsce Antonina Sieczkowska zebrała 1091 baterii oraz dwa III miejsca dla Zuzanny Kosińskiej (750) oraz Kacpra Smolarka 640 baterii.

W konkursie wzięli udział również: Kazimierz Konobrocki, Paulina Lis, Ewa Mróz, Zuzanna Niska, Elżbieta Rajtar, Mikołaj Klimek, Krzysztof Kordos, Danylo Maslianka, Kuba Skorupiński, Aleksandra Zapała, Zofia Żelazko, Piotr Banaszek, Alicja Goliszewska, Wiktor Kubiak, Leopold Stępień, Weronika Terczyńska, Jakub Terczyński, Leon Ziółkowski, Kinga Borkowska, Julia Górecka, Tomasz Iwański, Mateusz Kotwica, Łucja Krzyżanowska, Jakub Rybitwa, Patrycja Szablewska, Łucja Zawada.

Wszystkim uczestnikom konkursu za wspaniałą ekologiczną postawę i chronienie środowiska naturalnego przez zbieranie zużytych baterii, które są zagrożeniem dla natury GRATULUJEMY!!!

Pomysłodawczynią jest: Danuta Kuczyńska

Po finale konkursu wszystkie grupy zasadziły w przedszkolnym ogródeczku kwiaty, które będą pielęgnować.