• Wycieczka klasy 7a do Wedla

W dniu 11 października klasa 7a wyruszyła na wycieczkę po Warszawie. Przeszliśmy Krakowskim Przedmieściem do Wedla na warsztaty w Pijalni Czekolady E.Wedel. Uczniowie dowiedzieli się   skąd bierze się czekolada oraz po dawce słodkiej wiedzy nastąpiła cześć praktyczna warsztatów: dekorowanie pyszną czekoladą torcików!  Niezapomniane wrażenia i mnóstwo radości sprawił na spacer po Bulwarach na Wisłą, przypomnieliśmy sobie kilka legend i wiadomości na temat historii naszego miasta.

• Ślubowanie klas pierwszych...

Dnia 7 października 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Ślubowania klas pierwszych.Uczniowie klasy 1a i 1b wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności. Z zaangażowaniem i przejęciem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Podczas części oficjalnej złożyły ślubowanie przed Sztandarem Szkoły i zostały pasowane na uczniów naszej szkoły.

Aktu Pasowania na ucznia dokonała Pani Dyrektor Anna Wiśniewska. Tym samym Pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 216 "Klonowego Liścia" w Warszawie i stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.

Na koniec uroczystości życzenia pierwszoklasistom złożył Mały Samorząd, a koledzy i koleżanki z klas III wręczyli kolorowe upominki.

Kochani Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów, radości ze zdobywania wiedzy, rozwijania swoich pasji, zdolności oraz wielu szkolnych przyjaciół.

• W Muzeum Warszawskiej Pragi

Klasy 2b i 3a piątkowe przedpołudnie spędziły w Muzeum Warszawskiej Pragi.

Na dwie godziny wehikuł czasu zabrał nas do świata Szewczyka Dratewki, Koziołka Matołka i syfonów na naboje.

Dowiedzieliśmy się jak kiedyś odbierany był świat, co było ważne, jak ludzie się ubierali i jakimi przedmiotami dysponowali w życiu codziennym.

• Edukacyjna gra miejska dla klas 7a, 8a, 8b

Biblioteka "Kulturoteka" zaprosiła  najstarszych uczniów naszej szkoły  7a, 8a,8b do udziału

w edukacyjnej grze miejskiej organizowanej przez Bibliotekę w bezpośrednim otoczeniu

Kulturoteki w Falenicy. Gra była części  projektu „Światotwórcy”

realizowanego w ramach Inicjatywy Lokalnej. Projekt miał  na celu promocję

czytelnictwa wśród młodzieży i honoruje 125 rocznicę urodzin,

najbardziej znanego twórcy światów,  J. R. R. Tolkiena, dlatego też

zadania pojawiające się w grze odnosiły się do wątków z „Hobbita”, a

także do innych pisarzy z kanonu fantastyki, zahaczając również o nasze

własne rodzime wątki fantastyczne z „Ballad i romansów” Adama. Na koniec czekały dla nas nagrody.

Po zakończeniu gry wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie przy znaku Polski  Walczącej. Przypomnijmy, że

„Kotwica”, jako znak Polski Walczącej pojawił się w Warszawie 20 marca 1942 r.

Został wybrany z 27 propozycji zgłoszonych na konspiracyjny konkurs ogłoszony przez Biuro Informacji

i Propagandy KG AK. Jednym z inicjatorów tego konkursu był Czesław Michalski.

Spośród znaków zgłoszonych na konkurs, w ciągu ok. 2 miesięcy za najlepsze uznano dwie

kompozycje: „Kotwicy” oraz „Skrzyżowanych mieczy grunwaldzkich”.

Przy wyborze brano pod uwagę m.in. łatwość wykonania oraz wymowę patriotyczną.

Zwyciężył projekt „Kotwicy”, którego autorką (współtwórczynią) była najprawdopodobniej

Anna Smoleńska ps. „Hania”, studentka historii sztuki na tajnym Uniwersytecie Warszawskim.

• Co kryje lodówka?- klasy czwarte na Festiwalu Nauki

29 - go października klasy czwarte wyruszyły do Jabłonnej do Instytutu Fizjologii i Żywienia Zwierząt, aby wziąć udział w lekcji na temat zdrowego żywienia.

Podczas wykładu uczniowie zapoznali się z  Piramidą Żywienia oraz z zasadami zdrowego i bezpiecznego karmienia pupili domowych.

Następnie klasy, już każda oddzielnie udały się do laboratoriów aby w grupkach wykonać proste eksperymenty i badania Ph.

Zajęcia były pasjonujące i na pewno zapewniły uczniów porcję interesujących wiadomości.

Niedziela 19.05.2024
    • Zapisy na akcję lato w mieście, dla uczniów szkół podstawowych już od 14.05 od godz. 16.00 Zapraszamy - zajęcia w naszej szkole. https://warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl/

• Zapraszamy na Piknik Rodzinny już 25.05.2024r. sobota, godz.10.00

• DYŻUR WAKACYJNY