• ZDOBINICTWO NA DREWNIE

• W klasie wielu uczniówzdobywając nową umiejętność-wypalania w drewnie, odkryło nową pasję. Zadanie polegało na ozdobieniu deski kuchennej dowolnym ornamentem lub motywem. Na zajęciach dodatkowych uczniowie zrobili wylalane zakładki do książek.

• GOTOWANIE

• Klasa 6 ciesząc się z nowej kuchni w pracowni techniki przygotowała swoje pierwsze wypieki. W grupach, zgodnie z przepisem wykonali ciasto, wypełnili nim foremki i piekli. Słodkim zapachem wypełnili szkołę. Była to dobra okazja aby pochwalić się swoimi nowymi umiejętnościami i złożyć życzenia częstując innych swoimi babeczkami.

• PRACA W DREWNIE I METALU

• Uczniowie klas 5 i 6 na lekcji techniki uczyli się posługiwać urządzeniami mechanicznymi i elektrycznymi z naszej pracowni. Nabyte umiejętności wykorzystali do zrobienia ogródków z drewnianym płotkiem i lampionów z metalowych puszek. Klasa 6 wykonała hotele dla owadów - praca ta bierze udział w konkursie dzielnicowym.

• TKANIE

• Korzystając z nowego wyposażenia naszej pracowni technicznej, uczniowie uczyli się podstawowych splotów tkackich