Klonikowa Akademia Przedszkolaka - to całoroczna akcja polegająca na wykonaniu przez dzieci określonych zadań, które kształtują właściwe postawy w różnych obszarach: ekologicznej, patriotycznej.  Zwracają uwagę na potrzebujących oraz na wrażliwość na otaczające środowisko. Uczniowie realizują zadania poprzez działania artystyczne, kulturoznawcze, przyrodnicze, sportowe czy zaradności życiowej.

W październiku, poprzez szeroko zakrojona akcję promującą Światowy Dzień Zwierząt rozdawane były odznaki "Niewidzialnej ręki". Dzieci wzięły udział w akcji charytatywnej na rzecz zwierząt ze schroniska w Celestynowie.

Listopad należał do zadań  z obszaru edukacji patriotycznej. Wszystkie grupy przedszkolne przygotowały się do obchodów Święta Niepodległości.

Grudzień to miesiąc pod hasłem "Mikołaj" - dzieci z oddziałów przedszkolnych zdobyły odznakę "Przedszkolak artystą". Na warsztatach plastycznych własnoręcznie przygotowały upominki bożonarodzeniowe dla swoich bliskich.

W styczniu dzieci zdobywają odznakę "Zaradny przedszkolak" , gdzie muszą wykazać się samodzielnością podczas wykonywania tematycznych zadań.

"Jestem dobrym kolegą/koleżanką" to odznaka, którą uczniowie mogą zdobyć w lutym. W tym miesiącu uczymy się empatii wykonując drobne upominki dla rówieśników. Uczymy się pomagać I dbać o prawidłowe relacje.

Marzec jest miesiącem mistrza słowa - będziemy uczyć się samodzielnie redagować dłuższe i krótsze wypowiedzi również w  formie życzeń, będziemy utrwalać zwroty grzecznościowe. Zwieńczeniem ma być poprawne przeprowadzenie wywiadu z wybranymi pracownikami szkoły. Poznany charakter ich pracy a także ich samych, dlatego do zdobycia będzie odznaka "Dziennikarze"

Kwiecień - to miesiąc kiedy przyroda budzi się do życia, dlatego ten czas będzie przebiegał po hasłem: Miłośnicy przyrody. Poznamy wzrost roślin, będziemy dbać o otaczające nas środowisko, zaczniemy uprawiać małe roślinki.  Ucząc się dbałości o środowisko będziemy zwracać szczególną uwagę  na segregację śmieci utrwalając sobie jej zasady. Poznamy sposoby oszczędzania wody. Każda grupa, która zrealizuje zadania otrzyma odznakę "Ekoludek"

Maj - miesiąc, w którym zwrócimy uwagę na rolę czytania książek. Poznamy Panią bibliotekarkę, która przybliży nam pracę w bibliotece oraz opowie nam ciekawe historie o książkach. Samodzielnie lub z niewielką pomocą zrobimy zakładki do książki aby bardziej je szanować i dbać o nie, wykonamy też ilustrację do wybranych opowiadań,  które przeczytają nam nasze Panie. W tym miesiącu do zdobycia będzie odznaka "Przyjaciel książki"

Czerwiec, to miesiąc w którym bardzo chętnie bawimy się na świeżym powietrzu. Hasłem w tym miesiącu będzie: W zdrowym ciele zdrowy duch. Utrwalimy w sobie nawyk codziennej gimnastyki, będziemy zwracać uwagę na zgodne współzawodnictwo zgodnie z zasadami fair play. Będziemy często spacerować do pobliskiego lasu. Przed przerwą wakacyjną dowiemy się o wielu bezpiecznych zabawach na wakacyjne dni. Do zdobycia będzie odznaka "Sportowiec"

Za wszystkie grupy trzymamy kciuki!