• Przerwa wiosenna

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

informuję, iż przerwa wiosenna dla uczniów klas I-VIIIrozpoczyna się w dniu 6 IV 2023 r. (czwartek), a kończy w dniu 11 IV 2023 r.(wtorek).

Uczniowie rozpoczynają zajęcia w dniu 12 IV 2023 r.

W czasie przerwy wiosennej ( w dni powszednie) szkoła prowadzi zajęcia opiekuńczo – wychowawcze w godzinach 7.00-17.30.

Oddziały przedszkolne pracują zgodnie z planem.

A.Wiśniewska – dyrektor szkoły

• Warsztaty wielkanocne 🐣

28.03.2023 roku klasa 3b uczestniczyła w wielkanocnych warsztatach. Pod kierunkiem pani Agaty uczniowie wykonali przepiękne, wiosenne stroiki.

Serdecznie dziękujemy pani Agacie za podzielenie się z nami swoim talentem ❣️❣️❣️Dziękujemy, klasa 3b❣️

• Konkurs Biblijny

następujących uczniów:

I. Poziom klasy IV - VI

1. Felicja Żółtowska z klasy 4b

2. Aniela Szułdrzyńska z klasy 4b

3. Antoni Suchorab z klasy 6a

II. Poziom klasy VII - VIII

1. Gabriel Wiszowaty z klasy 8b

2. Zofia Mróz z klasy 8a

3. Magdalena Gut z klasy 7b

Ogromne gratulacje! Rozpoczynamy przygotowania do etapu centralnego, który odbędzie się w maju na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Tematem zmagań tym razem będzie Ewangelia według świętego Łukasza

• Święty Józef na płótnach wielkich mistrzów - konkurs

19 marca przypadała w Kościele Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Wybitni artyści malarze inspirowani Pismem Świętym tworzyli na przestrzeni dziejów dzieła przedstawiające Świętego Józefa. Należą do nich Rembrandt, Francisco Goya, Rafael Santi, El Greco. Uczniowie klas 4-8 zostali zaproszeni w podróż śladami religii i sztuki. Mieli za zadanie odszukać na korytarzach szkolnych sześć obrazów opatrzonych numerem oraz wykonać zadania z pomocą źródeł ukrytych w kodach QR. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże, wzięło w nim udział ponad 50 uczniów. Wyniki były równie zaskakujące. Trzy pierwsze miejsca zajęli Joanna Kędzierska z klasy 5a, Antoni Suchorab i Patryk Dorenda z klasy 6a. Prace pozostałych uczniów były na wyrównanym poziomie. Gratulujemy zaangażowania i wyników.

• Pierwszy Dzień Wiosny w 216

21 marca w naszej szkole odbył się Festiwal Piosenki Wiosennej. Klasy I-VIII zaprezentowały piosenki o tematyce wiosennej, były również zgadywanki, tańce oraz dużo dobrej zabawy. Ten dzień był kolorowy nie tylko z powodu Pierwszego Dnia Wiosny, tego dnia nasi uczniowie oraz nauczyciele założyli kolorowe skarpetki nie do pary. W ten sposób solidaryzowaliśmy się z osobami z zespołem Downa. Pierwszy Dzień Wiosny jest również Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa.

21 marca był również dniem bez plecaka. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością😊.

Zapraszamy do naszej galerii:

• ZEBRANIE Z RODZICAMI - MARZEC 2023

21 III 2023 - Klasy I-III g. 18.00
            22 III 2023 - Grupa Krasnale g. 17.00
            23 III 2023 - Klasy IV-VIII g.18.00

KONSULTACJE dla rodziców dzieci z  oddziałów przedszkonych

22 III 2023 od godziny 17.30.

Grupy - Skrzaty, Elfy, Tropiciele, Odkrywcy – konsultacje indywidualne.

Rodzice, którzy chcą spotkać się z nauczycielkami proszeni są

o przesłanie informacji przez dziennik elektroniczny.

W dni zebrań z rodzicami dyrektor szkoły pełni dyżur
            w godzinach 16.00-18.00.

• Potrzebujemy wielkich ideałów.

14 marca 2023 roku naszą szkołę odwiedziła pani Monika

Kowaleczko-Szumowska, pisarka, tlumaczka książek i materiałów dla Muzeum Powstania Warszawskiego.

Autorka spotkała się z klasami: 4a, 4b, 5a, 5b, 6a.

Historie i ludzie, o których czytała w materiałach muzeum, zainspirowały Ją do napisania książek o tym wydarzeniu.

„Fajna ferajna” to zbiór opowiadań o najmłodszych uczestnikach Powstania Warszawskiego.

„Dzieci i młodzież nie da się wychować bez wielkich ideałów i wartości

-  mówi pisarka  -  potrzebują szlachetnych wzorów do naśladowania. Chętnie słuchają powstańczych opowieści, o niezwykłych ludziach, którzy żyli dorastali w innej rzeczywistości”.

Pisarka zachęciła do obejrzenia filmu o dorosłych bohaterach „Fajnej ferajnie”  -  film dostępny w bibliotece.

Pani Monika na spotkanie zaprosiła bohaterkę filmu, panią Barbarę Rybaczko, która w trakcie powstania miała zaledwie 14 lat, która opowiedziała nam o tych trudnych czasach i o swojej działalności.

Uczniowie zadawali wiele pytań, prosili też o autografy.

Pani Monika nie tylko zapoznała dzieci z wieloma faktami i bohaterami Powstania Warszawskiego, ale również zachęciła do pogłębiania wiedzy o naszej historii   poprzez czytanie książek.

Bardzo dziękujemy za spotkanie

• Klasy I-III i zajęcia z alpakami

15 i 16 marca klasy I-III uczestniczyły w zajęciach z uroczymi zwierzętami - alpakami. Uczniowie wysłuchali informacji na temat życia alpak, a następnie nakarmiły je pyszną marchewką. Nie obyło się też bez przytulania i sesji zdjęciowej. 😊

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie fantastycznych zajęć.

🌹😊

Poniedziałek 06.05.2024
      • Zapraszamy na Piknik Rodzinny już 25.05.2024r.

• DYŻUR WAKACYJNY